Průvodcovské světlo

Vítejte na stránkách pro duchovní provázení v rozmanitých životních situacích.

„Doporučuji vám nové duchovní cvičení: neberte své myšlenky vážně.“ 

Eckhart Tolle

Provázení

Nabízím terapeutické konzultace vašich životních situací a spirituální transformace v prostředí důvěry a nesouzení.

Moje prvotní jiskra je průvodcovská, provádějící k podstatě, do jádra, do moudrosti, do poznání. Také podle Human designu mám aktivovanou 51. bránu, v jejímž popisu najdete šaman/velekněžka. 

Mohu pomoci těm, kteří už vědí, že mohou ovlivnit svoje prožívání štěstí a svůj život, ale chtějí využít možnosti, vidět věci jinak, z vyšší perspektivy, najít správný směr.  

V minulosti jsem šla cestou seminářů, zasvěcení a různých duchovních technik a rituálů. Nyní jsem tyto techniky odložila a provázím jak sebe, tak druhé z vnitřního zdroje.  Inspirovali mě Eduard Tomáš, Joe Dispenza, Anthony de Mello, Eckhart Tolle, Ramtha a především David Hawkins a Jiří Ledvinka. Na posledně jmenovaného odkazuji pro ty, kteří se již chtějí spolehnout jen sami na sebe.

Každý máme odpovědi na otázky, řešení a moudrost v sobě. Jen pro nás někdy nejsou ihned patrné. Při konzultaci vám mohu pomoci nahlédnout vaši situaci z jiného úhlu pohledu, najít vlastní odpovědi, nebo také sílu k rozhodnutím. Téma není omezené, ať už to je těžká životní situace, nebo otázky osobní transformace. Jediným omezením je, že nemohu udělat rozhodnutí za vás.

Spirituální průvodci vždy pomáhali uvidět věci jinak, v celkovém obrazu a souvislostech. Podobnou službu poskytuje i původní, neodcizená filosofie. Svůj dar filosofického nadání mohu využít tam, kde ještě chceme, či potřebujeme některé věci slovně uchopit a skrze pochopení se otevřít přijetí.

Vaše investice

Individuální osobní konzultace              1500 Kč/hodina

Další započatá hodina                               1000 Kč

(počítáno po čtvrthodinách)

Objednání po domluvě emailem. Online konzultace je možná v případě, že jsme se již při první konzultaci potkali osobně.

O mně, aneb kým je tato bytost v tomto životě

Tak tuhle část jsem původně chtěla úplně vynechat. Proč? Poprvé proto, že kým jsem, je možné zakoušet, ne sdělovat. Podruhé proto, že vyprávět o sobě podporuje ztotožnění se s osobností, s programy ega, s příběhem, který vypráví, ačkoliv tím ve skutečnosti nejsme. Přesto jsem se nakonec rozhodla napsat něco o tom, co osobnost formovalo, protože tohle je jistý filtr, přes který ti druzí mohou vnímat, zda se mnou souzní, zda jim  „sedím“, „ladím“ s nimi, či nikoliv.

Některé naše rysy jsou dary, se kterými přicházíme a které tu můžeme tvořivě rozvíjet. Tím mým je silné naladění na přírodu. Právě v ní (a nikoli v kostele) jsem od dětství vnímala boží přítomnost. Cítím květiny (a taky je umím pěstovat). Rozumím zvířatům, z nichž nejbližší mi jsou kočky. K mé jedinečnosti patří také dar pohybu a tance, který jsem 45 let rozvíjela v baletu. Cítím se dobře ve vysokých horách a ráda na ně lezu. Potěšení mi také dělá propojování vědy a spirituality. I ve vědě je už znát potřeba nového paradigmatu a mnohé výzkumy, i když stále ještě na okraji, či vysmívané, jej už přináší.

 Co se příběhu osobnosti týče, vyrůstala jsem za komunismu v přísné katolické rodině, od dětství hodně osamělá. Po rozvodu rodičů jsem musela skokem dospět a stát se psychickou i fyzickou oporou mámy. Dětství i další životní vývoj vedl k opakovaným depresím už v mladém věku a k hledání smyslu života. Nejprve mi pomáhala filosofie. Po revoluci jsem ji vystudovala a později 22 let učila na univerzitě. Jenže filosofie je dnes odcizená své původní podobě a stal se z ní jen další nástroj mysli.

 

A tak jsem časem došla k tomu, co se označuje jako esoterika a na různých kurzech se seznámila s mnoha jejími podobami. Učila jsem se buddhistické meditace a jiné meditační techniky, jógu, rituály, prošla různými kurzy od EFT, práce s kyvadlem, odstraňování „černých“ magií až po regrese; a v neposlední řadě jsem prošla desítkami zasvěcení do různých energií po velmistrovské stupně. Vzdělávala jsem se ve východních filosofiích, především v buddhismu a advaitě, a pro studenty jsem k východním filosofiím vytvořila kurzy a propašovala do nich i meditace. Z této cesty jsem si odnesla jak zkušenosti nádherných zážitků v meditacích, tak i propadů do ještě větší temnoty. Zjevně ani to nebyla ta pravá cesta.

20221105_124643

To vše už je minulostí. Nyní cítím, že se doba mění a s ní i to, co je pro naše životy vhodné a účinné; že cesta, kterou jsem před mnoha lety šla a se záměrem, že ji využiji v pomoci druhým, je cestou minulosti. Proto jsem všechny tyto techniky opustila. Zůstal pouze buddhistický důraz na pozorování mysli a emocí jako něčeho, co není naším pravým Já; a advaitové přesvědčení o totožnosti transcendentního božství s tím v nás. K tomu přibyla cesta jednoduchosti. Vím, že to, co je skutečně čisté, co vede přímo a může náš život zlepšit, je v nás. Není potřeba hledat, protože všechno už v sobě máme. Není potřeba usilovat, protože už dokonalí jsme. Není potřeba měnit svět, abychom mohli žít klidný život, protože klid je naší přirozeností.

Mgr. Marie Hrdá, Ph.D.